20-lecie Towarzystwa Miłośników Dłutowa

Kategoria: Aktualności
Opublikowano

 20-lecie Towarzystwa Miłośników Dłutowa

W sobotę 3 grudnia odbyło się 20-lecie Towarzystwa Miłośników Dłutowa. Uroczysty jubileusz zorganizowany został się w Domu Kultury w Dłutowie. Na początku zgromadzeni goście wysłuchali sprawozdania z dwudziestolecia działalności towarzystwa przedstawionego przez Panią Mariolę Seliga – Wiceprezesa Towarzystwa. Następnie na scenie przemawiali przybyli goście, między innymi Wójt Gminy Dłutów Grażyna Maślanka-Olczyk, Sekretarz Powiatu Pabianickiego Jacek Barasiński, Wójt Gminy Ksawerów Adam Topolski, Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Pabianicach Marzena Sobala i inni.

 

Po przemowach oraz życzeniach swój program przedstawiła młodzieżowa grupa Towarzystwa Miłośników Dłutowa prezentując w nim wiersze, pieśni oraz wystąpienia o charakterze patriotycznym zarówno lokalnym jak i narodowym.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród dzieciom biorącym udział konkursie plastycznym dotyczącym Dłutowa.

W ostatniej części spotkania nastąpiło uroczyste pokrojenie jubileuszowego tortu oraz słodki poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości.

Podczas Jubileuszu wystawione były prace naukowe autorstwa członków TMD, archiwalne zdjęcia Dłutowa, oraz prace dzieci wyróżnionych w konkursie plastycznym

Dziękujemy wszystkim członkom Towarzystwa Miłośników Dłutowa za te 20 lat pracy na rzecz promowania naszego regionu oraz dbanie o jego historie. Życzymy sukcesów w  następnych co najmniej  20 latach  działalności Towarzystwa.

 

2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker