I Halowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Dłutów - relacja

Kategoria: Aktualności
Opublikowano

I Halowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Dłutów

W dniu 4.02.2017r. w hali sportowej w Dłutowie odbył się I Halowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Dłutów w piłkę nożną dla dzieci z rocznika 2006. W turnieju wystąpiły następujące drużyny: Włókniarz Pabianice, PTC Pabianice, GKS Ksawerów, Jutrzenka Bychlew, Iskra Dobroń oraz oczywiście GLKS Dłutów. 

 

Nasza drużyna zagrała w dwóch składach:

GLKS Dłutów : Szwed Miłosz, Szymański Bartłomiej, Horosiewicz Piotr, Kulesza Konrad, Szymański Karol, Tomaszewski Igor oraz Bonczał Dawid(SP Wadlew).

GLKS II Dłutów: Jachnik Bartosz, Borowiec Przemysław, Majda Jakub, Malinowski Łukasz, Szwed Nikola, Walczak Oliwier, Winer Mikołaj.

W pierwszej fazie turnieju drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 4 zespoły, które rywalizowały każdy z każdym. W drugiej części turnieju dwa najlepsze zespoły z obu grup grały w półfinałach, natomiast pozostałe drużyny rozegrały mecze o miejsca 5-8.

Po pierwszej fazie rozgrywek GLKS Dłutów zajął 1 miejsce w grupie A (dwa zwycięstwa oraz jeden remis), natomiast GLKS II Dłutów sklasyfikowany został na 3 miejsce w grupie B (Dwa remisy i jedna przegrana).

W przerwie turnieju rozegrany został konkurs rzutów do kosza dla pań z widowni oraz dzieci. Wszyscy uczestnicy dostali drobne upominki.  

Po wygraniu spotkania w pierwszym półfinale z drużyną PTC Pabianice, GLKS Dłutów czekał na wielki finał z GKS Ksawerów.  

Drugi zespół GLKS-u dzięki zajęciu 3 miejsca w swojej grupie rozegrał mecz z Włókniarzem Pabianice o 5 miejsce. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniało 1-1 przez co potrzebne było rozegranie serii rzutów karnych. Tutaj lepsza okazała się nasza drużyna dzięki czemu mogła świętować zajęcie 5 miejsca w turnieju.

W finale pierwsza drużyna GLKS Dłutów podejmowała zespół GKS Ksawerów. Mimo ambitnej gry oraz walki do samego końca GLKS musiał uznać wyższość rywala z Ksawerowa przegrywając z nim 0-2. Dzięki temu zwycięstwu GKS Ksawerów został triumfatorem pierwszej edycji Turnieju Halowego o Puchar Wójta Gminy Dłutów.

Wraz z dekoracją zespołów przyznano również trzy nagrody indywidualne. Najlepszym Zawodnikiem Turnieju wybrany został Igor Tomaszewski z GLKS Dłutów, Najlepszym Strzelcem został Dawid Musialski z GKS Ksawerów strzelając 5 goli, tytuł dla Najlepszego Bramkarza Turnieju powędrował w rękawice Hanny Owcarz  z Jutrzenki II Bychlew.

Emocje były ogromne, głośny doping zgromadzonej publiczności oraz wysoki poziom sportowy prezentowali wszyscy uczestnicy turnieju.

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji turnieju, a szczególnie dla Wojciecha Golika, głównego inicjatora tego przedsięwzięcia oraz trenera naszych drużyn dziecięcych.

Tabela końcowa

I Halowego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Dłutów

1

GKS Ksawerów

2

GLKS Dłutów

3

Jutrzenka II Bychlew

4

PTC Pabianice

5

GLKS II Dłutów

6

Włókniarz Pabianice

7

Jutrzenka Bychlew

8

Iskra Dobroń

 

 

Pierwsza faza Turnieju

Grupa A

Miejsce

Drużyna

Punkty

1

GLKS Dłutów

7

2

Jutrzenka II Bychlew

4

3

Włókniarz Pabianice

3

4

Iskra Dobroń

1

 

Grupa B

Miejsce

Drużyna

Punkty

1

GKS Ksawerów

9

2

PTC Pabianice

4

3

GLKS II Dłutów

2

4

Jutrzenka Bychlew

1

 

Druga faza Turnieju

I Półfinał 

GLKS Dłutów 1– 0 PTC Pabianice

 -

II Półfinał

 Jutrzenka II Bychlew 0 – 0 GKS Ksawerów

Wygrana GKS Ksawerów po rzutach karnych

 

Mecz o 7 miejsce

Iskra Dobroń 0 - 1 Jutrzenka Bychlew

 -

Mecz  o 5 miejsce

 Włókniarz Pabianice 1 -1 GLKS II Dłutów

Wygrana GLKS II Dłutów po rzutach karnych

 

Mecz  o 3 miejsce

PTC Pabianice 0 - 3 Jutrzenka II Bychlew

 -

Finał

GLKS Dłutów 0 - 2 GKS Ksawerów

 

Fot. Łukasz Szczepański

2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker