102. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Kategoria: Aktualności
Opublikowano Karolina Reliszka

Gminno-parafialne uroczystości z okazji 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowane zostały w skromnej oprawie, bez udziału pocztów sztandarowych. Obchody rozpoczęła Mszą Św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dłutowie i Trzech Króli. Mszę celebrował proboszcz parafii Dłutów ks. Zbigniew Dyks. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 we mszy mogła uczestniczyć ograniczona liczba osób, a po mszy nie został zorganizowany przemarsz na cmentarz parafialny.

W to wielkie, patriotyczne święto nie mogło jednak zabraknąć kwiatów i zniczy na grobach lotników i żołnierzy. Po mszy Wójt Gminy Dłutów -  Grażyna Maślanka-Olczyk, druhowie Jan Rybak i Jerzy Cieślak oraz w imieniu Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dłutowie - Andrzej Oset złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach naszych bohaterów.

28 października 2020 r. uczniowie klas II wraz z wychowawcami zapalili znicze na grobach lotników i żołnierzy. Poza tym dzieci złożyły na grobie lotników piękną wiązankę wykonaną przez Izabelę Wilk - nauczycielkę Szkoły Podstawowej w Dłutowie.

Tekst i foto: Andrzej Oset

11 listopada 2020 1

11 listopada 2020 2

11 listopada 2020 8

11 listopada 2020 15

2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker