WYCIECZKA DO WARSZAWY DOFINANSOWANA Z RZĄDOWEGO PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ"

Kategoria: Aktualności
Opublikowano Super User

Dnia 16.11.2021 r. 41 uczniów z klas III i II wybrało się na wycieczkę do Warszawy pod opieką p. Ewy Zasady, p. Anny Sukiennik i p. Jolanty Sobczak-Oset. Dzieci spacerowały w ogrodach Łazienek Królewskich. Podziwiały Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię, Pałac Myślewicki oraz Amfiteatr. Największą jednak radość sprawiły im oswojone wiewiórki, które podchodziły do zwiedzających. Ozdobą ogrodów są również piękne pawie, przechadzające się alejkami.

 Następnie wszyscy udali się do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie miała miejsce zmiana warty. Kolejne miejsce, do którego poprowadził uczniów przewodnik była Starówka. Tam podziwialiśmy kolorowe kamienice, wąskie uliczki oraz Zamek Królewski. Dzieci zobaczyły również Pomnik Małego Powstańca, który był im znany z podręcznika.

Największą – główną atrakcją okazał się pobyt w Centrum Nauki Kopernik gdzie dzieci samodzielnie mogły wykonywać różne eksperymenty.

Wycieczka została dofinansowana z rządowego programu "Poznaj Polskę", koszt dofinansowania to 4000 zł, a wkład własny uczniów to 1000 zł.  

2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker