Centrum miejscowości Dąbrowa

Kategoria: Projekty unijne
Opublikowano

belka gora prow

Dąbrowa ma nowe Centrum Miejscowości

Od 2010 roku mieszkańcy miejscowości Dąbrowa postulowali o wybudowanie chodnika wzdłuż drogi gminnej.Przez 4 lata trwały prace przygotowawcze w tym opracowanie dokumentacji i uzyskanie pozwolenia na budowę. W 2014 r. Gmina Dłutów otrzymała dofinansowanie unijne i rozpoczęto prace. Solidny i rzetelny wykonawca oraz prostota projektu sprawiły, że w kilka miesięcy wybudowano chodniki i zjazdy na posesje z drogi gminnej. Zwieńczeniem i akcentem kończącym wszelkie prace było ustawienie tablicy informacyjnej z mapą miejscowości i miejscem na umieszczanie ogłoszeń.
Inwestycja była finansowana ze środków Gminy Dłutów oraz Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.
Całkowita wartość inwestycji wraz z dokumentacją i nadzorem budowlanym wyniosła 425 060,35 zł w tym 224 077,00 zł pozyskano ze środków unijnych.
W najbliższej przyszłości planowane jest przeprowadzenie dalszych prac budowlanych w obrębie tej drogi w tym budowa chodników na dalszym odcinku.
Obecnie inwestycja została zrealizowana od numeru 10 do numeru 44, co stanowi połowę planowanej inwestycji w Dąbrowie. W 2015 roku Gmina Dłutów rozpocznie starania o pozyskanie kolejnych środków na dokończenie inwestycji na odcinku od numeru 45 do końca drogi gminnej w stronę lasu. Drugi etap budowy stanowi wyzwanie na nowy okres programowania unijnego.

DSC 6042 1www

 

DSC 6033 1www

2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker